22. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi Tam Metin Kitabı yayınlandı

22. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi Tam Metin Kitabı yayınlandı. Kitapçığa erğişmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.
 

22. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi Bildiri Özet Kitapçığı

22. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi Bildiri Özet Kitapçığı yayınlandı. Kitapçığa erğişmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.
 

Güncel Cumartesi Programı

Değerli meslektaşlarımız,
Kongremizin güncel Cumartesi programı ve programlara katılım bağlantısı için tıklayınız.
 

ÖNEMLİ

1-) Değerli meslektaşlarımız,


Bugün 16.45 - 18.00 arasında gerçekleştireceğimiz sanal bildiri sunumları yaşanan teknik aksaklıktan kaynaklı olarak gerçekleştirilememiştir. Şimdi teknik problem sonucunda yeni bağlantı ve sunum saati aşağıda paylaşılmıştır.

Sunum Günü: 8 Ekim CUMA
Sunum Tarihi: 19.00 - 20.15
Sunum Zoom Bağlantısı: https://us02web.zoom.us/j/86947197667

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2-) Yaşanan bir teknik sorundan kaynaklı olarak sunum gerçekleştireceğiniz salonlardaki (Cuma 18.15-19.30 ve Cumartesi 19.30 - 20.45) bildiri sunumlarının tarih ve saati değişmiştir. Yaşanan sorundan kaynaklı olarak özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz. Aşağıda yeni bilgiler yer almaktadır. 

Sunum Günü: 9 Ekim CUMARTESİ

Sunum Tarihi: 21.00 - 22.15
Sunum Zoom Bağlantısı: https://us02web.zoom.us/j/85793977017
 

Sanal Sunumların Bağlantıları

Değerli meslektaşlarımız,
Sanal sunumların bağlantıları mail adreslerine gönderilmiştir. Ayrıca buraya tıklayarak bağlantılara ulaşabilirsiniz. 

Sanal Çalıştaylara Başvuru

Kongremizde gerçekleştirilecek sanal çalıştaylara başvuru yapmak için tıklayınız. 

KONGRE PROGRAMI

Kongre programımız açıklanmıştır. Kongre programına ulaşmak için tıklayınız. 

*Kongrede sunumlar 15 dakika ile sınırlıdır. Bu süre 10 dakika sunum, 5 dakika soru-cevap şeklinde olacaktır.
*Sanal sunumlar için sunumdan önce sistemde kayıtlı mail adresinize Zoom katılım bağlantısı gönderilecektir. 

ÖNEMLİ - Aşı veya PCR Testi Durumu

Saygıdeğer meslektaşlarımız,

Kongremize yüz yüze katılım sağlayacak meslektaşlarımızın Yükseköğretim Kurulu'nun, Sağlık Bakanlığı'nın, İçişleri Bakanlığı'nın ve Muş Alparslan Üniversitesi'nin COVID-19 tedbirleri ile ilgili kararlar doğrultusunda kampüse girişlerde aşılı/geçirilmiş hastalık (Kovid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi belgeleri ibraz edilmesi gerekmektedir. Kongremize yüz yüze katılacak meslektaşlarımızın bu konuya hassasiyetle yaklaşması büyük önem taşımaktadır.

Genç Araştırmacı Ödülü 

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneğimiz tarafından 2009 yılından itibaren verilen "Genç Araştırmacı Ödülü" bu yıl 22.Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi'nde sahibini bulacak. Genç meslektaşlarımız https://forms.gle/2hXGX93vHontKWjy8 aracılığıyla başvurularını gerçekleştirebilirler. 

MEB İzinleri - Davet Mektubu

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlarda görev yapan ve kongremize dinleyici olarak katılacak meslektaşlarımız kurumlarına verecekleri dilekçe eklerinde ödeme yaptıklarına dair imzalı belge olması gerekmektedir. Ödemesini ve kesin kaydını yapan ve izin için bu belgeye ihtiyaç duyan meslektaşlarımız [email protected] adresine mail atarak davet mektuplarını talep edebilirler.   
Saygıdeğer meslektaşlarımız,

Sizleri Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği ile Muş Alparslan Üniversitesi işbirliği ile 7-8-9-10 Ekim 2021 tarihlerinde Muş Alparslan Üniversitesi'nde gerçekleştireceğimiz 22. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi'nde görmekten onur duyarız.

22. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi'nin ana teması ''Gelişimsel ve Önleyici Ruh Sağlığı Hizmetlerinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik'' olarak belirlenmiştir. Günümüzde ruh sağlığı alanındaki çalışmalara bakıldığında bireylerin fiziksel, sosyal ve psikolojik sağlıkları bozulmadan önce korunmasının ve ruh sağlığının iyileştirmesine yönelik çalışmaların daha önemli bir hale geldiği görülmektedir. Bu süreçte psikolojik danışmanların geliştirici, önleyici ve koruyucu yönleri daha da ön plana çıkarılarak, kapsamlı önleme ve gelişimsel müdahale hizmetlerine ağırlık verilmesi ve psikolojik danışmanların bu konuda yetkinliklerinin artırılması gerekliliği de daha sıklıkla vurgulanmaktadır. Bu açıdan; gelişimsel ve önleyici ruh sağlığı hizmetlerindeki psikolojik danışma ve rehberlik önemli rolü ve gelişimi bizleri 22. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi'nin temasının gelişimsel ve önleyici ruh sağlığı hizmetlerinde psikolojik danışma ve rehberlik olarak belirlenmesi fikrini uyandırmıştır.

Kongremizde ''Gelişimsel ve Önleyici Ruh Sağlığı Hizmetlerinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik'' ana temasının yanı sıra ''okul psikolojik danışmanlığı'', “psikolojik danışma uygulaması ve süpervizyonu”, “psikolojik danışman eğitiminde akreditasyon”, “kariyer psikolojik danışmanlığı”, “aile, evlilik ve çift psikolojik danışmanlığı”, “rehabilitasyon psikolojik danışmanlığı”, “bağımlılık psikolojik danışmanlığı”, “zorlayıcı yaşam olaylarında psikolojik danışma ve rehberlik” ve “klinik ve ruh sağlığı psikolojik danışmanlığı” gibi alt temalara da yer verilecektir.

Kongremize gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde katılacak değerli uzmanların konferans, panel, çalıştay ve çeşitli tartışma platformları yoluyla ana tema ve alt temaları psikolojik danışma ve rehberlik alanının ve psikolojik danışmanlık mesleğinin 2023 vizyonunu geliştirecek ve genişletecek şekilde ele alacaklarına inanıyoruz. Ayrıca içerisinde bulunduğumuz pandemi koşullarından kaynaklı olarak isteyen katılımcılar bildirilerini sanal ortamda sunabileceklerdir.

Kongrede sunulan bildirilerin özetleri E-Özet Kitap ve tam metinleri bildiri ise E-Tam Metin Kitabında yayımlanacaktır. Ayrıca kongrede sunulan bildirilerin tam metinleri isteğe bağlı olarak hakem sürecinden sonra Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği'nin yayınlarından olan Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Dergisi, Okul Psikolojik Danışmanlığı Dergisi, Kariyer Psikolojik Danışmanlığı Dergisi, Aile Psikolojik Danışmanlığı Dergisi veya Klinik Ruh Sağlığı ve Psikolojik Danışmanlığı Dergileri’nde yayımlanabilecektir.

Psikolojik danışma ve rehberlik alanının bu önemli ve prestijli bilgi şölenine siz değerli meslektaşlarımızı Anadolu'nun güzide şehri ve giriş kapısı Muş'a bekliyoruz.

Saygılarımızla...
 
Uzm.Psk.Dan.Oğuz ÖZAT
Türk PDR Derneği Genel Başkanı
Prof.Dr. Erdal HAMARTA
Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı

Önemli Tarihler

 • Bildiri Özetlerinin Gönderilmeye Başlanması
  21 Haziran 2021
 • Bildiri Özetlerinin Gönderilmesi İçin Son Tarih
  26 Eylül 2021
 • Kongre Programının Açıklanması
  1 Ekim 2021
 • Kongre Tarihi
  7-8-9-10 Ekim 2021
 • Kongre E-kitap İçin Tam Metinlerin Gönderilmesi İçin Son Tarih
  12 Kasım 2021
 • Bildiri E-özet Metin Kitabının Yayınlanması
  18 Ekim 2021
 • Bildiri E-metin Tam Metin Kitabının Yayınlanması
  22 Kasım 2021

Kongre Afişi